Pielgrzymka „Pokoju i Pojednania”

W ramach peregrynacji Monstrancji Fatimskiej w  Ojczyźnie, w naszym kościele w  dniu 21 sierpnia miała miejsce całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu w tej Monstrancji. Czuwanie modlitewne rozpoczęło się modlitwą różańcową, którą poprowadziły Siostry Misjonarki z Fatimy, po czym wierni razem z siostrami mogli trwać na modlitwie do godz. 23.00 w nocy. Następnie siostry podjęły adorację do rana w chórze. Przez cały dzień wierni licznie gromadzili się, by uwielbiać Boga i poprzez Maryję wypraszać dar pokoju dla całego świata i naszej Ojczyzny, gdyż taka jest intencja peregrynacji, aby oddać Niepokalanej brak pokoju
w świecie, w Polsce, w rodzinach. Oddajemy jej nowe pokolenie, by Niepokalana wyprowadziła je z wszelkich konfliktów, zniewoleń.  Ona jedyna z ludzi może to zrobić. Maryja zawsze wyprzedzała potrzeby ludzi i była blisko naszych cierpień. Rocznica objawień fatimskich to doskonała okazja, by przyjąć Maryję, jak Elżbieta, która po latach otrzymuje dar nowego życia.

Monstrancja Fatimska  przedstawia Maryję – Niewiastę obleczoną w słońce, u której stóp znajduje się księżyc. W centrum, w sercu Niewiasty Eucharystii, znajduje się miejsce, w którym będzie umieszczany Najświętszy Sakrament. Niepokalane Serce Maryi to Dom Jezusa Chrystusa, Księcia Pokoju. Symboliczną wartość monstrancji podkreślają fragmenty 12 meteorytów, rozmieszczone w aureoli oraz fragment skały księżycowej, wtopiony pod stopami  Maryi.

Monstrancja Fatimska jest darem naszego Narodu dla Fatimy, przygotowanym przez Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem i Fundacji Aniołów Miłosierdzia. Projekt i wykonanie: renomowana pracownia Drapikowski (autor ołtarza adoracji na Campus Misericordiae).

Maryja, niosąca Jezusa w Niepokalanym Sercu, pielgrzymuje przez polskie miasta, by jesienią wyruszyć z polskimi pielgrzymami do Fatimy.

Nasze serca wypełnia wielka radość i wdzięczność, że Maryja w pielgrzymce nawiedziła również nasze małe Sanktuarium Niepokalanego Serca NMP.

Ofiary składane z okazji peregrynacji były przeznaczone na hospicjum dla dzieci
w Wilnie.