Ogłoszenia duszpasterskie

ogloszenia2-min

 

 

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

(27.10.2019)

 

                Nabożeństwo Różańcowe jest dziś o godz. 17.00, a w ciągu tygodnia o godz. 17.30.

                Jutro święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. O godz. 8.00 będzie Msza św. w intencji śp. ks. prał. Tadeusza Matrasa.

                Jutro także przypada czwarty poniedziałek miesiąca, który w naszym kościele jest dniem modlitw w obronie nie narodzonych. Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu oraz Msza św. o godz. 18.00 ofiarowane będą według intencji członków Krucjaty Modlitw w Obronie Dziecka Poczętego.

                W czwartek kończy się Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. Jednak nie rezygnujemy z troski o naszych misjonarzy.

                W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Ze względu na uroczystość Wszystkich Świętych spowiedź św. będzie w godzinach 8.30-12.15.

                W piątek uroczystość Wszystkich Świętych. Dodatkowa Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach będzie o godz. 17.00, a po niej procesja żałobna z wypominkami. O godz. 19.30 będzie Msza św., jak zwykle w niedziele i święta.

Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

                W tym tygodniu także pierwsza sobota miesiąca. Ze względu na Dzień Zaduszny nabożeństwo różańcowe oraz Msza św. ofiarowane będą za zmarłych.

                W sobotę wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). Msze św. będą o godz. 7.15, 8.00, 18.00 i 19.30. Po Mszy św. o godz. 8.00 będzie procesja żałobna z wypominkami. Msze św. o godz. 8.00 i 18.00 zostaną odprawione w intencji zmarłych wypominanych w naszym kościele.

                W piątek i sobotę można uzyskać odpust zupełny, który może być ofiarowany tylko za zmarłych, po spełnieniu następujących warunków: nawiedzenie kościoła połączone z modlitwą “Ojcze nasz”, “Wierzę”, spowiedź sakramentalna, Komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Natomiast w dniach 1.-8. listopada można uzyskać odpust zupełny za nawiedzenie cmentarza połączone z odmówieniem modlitwy za zmarłych i ze spełnieniem pozostałych warunków.

                Wypominki są przyjmowane w zakrystii.

                Dziękujemy za ofiary złożone do puszek na rzecz “Dzieła Nowego Tysiąclecia”. Łączna suma ofiar wyniosła 1 850 zł. Bóg zapłać!

                Zapraszamy do wspólnej modlitwy i zachęcamy do nawiedzania cmentarzy oraz zyskiwania odpustów dla swoich zmarłych.