Ogłoszenia duszpasterskie

ogloszenia2-min

 

OGŁOSZENIA

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

(14.10.2018)

 

                Księża salezjanie, którzy odprawiali Msze św. niedzielne o godz. 10.00, zakończyli posługę w naszym kościele. Z całego serca dziękujemy więc ks. prof. Wojciechowi Życińskiemu SDB, który odprawiał msze św. w naszym kościele od 34 lat, i ks. prof. Januszowi Mączce SDB, który po kilku latach do niego dołączył, tak że obaj na przemian posługiwali naszej wspólnocie. Naszą wdzięczność wyrażamy im przez pamięć w modlitwie.

                Dziś przypada XVIII Dzień Papieski, który jest obchodzony pod hasłem “Promieniowanie ojcostwa”. Z tej okazji przy naszym kościele jest zbiórka do puszek na rzecz “Dzieła Nowego Tysiąclecia”. “Dzieło” wspiera uzdolnioną młodzież z najuboższych rodzin. Stypendyści “Dzieła” są żywym pomnikiem św. Jana Pawła II.

                Nabożeństwo Różańcowe jest dziś o godz. 17.00, a w ciągu tygodnia o godz. 17.30.

                W czwartek przypada święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona lekarzy i wszystkich pracowników służby zdrowia. Pamiętamy o modlitwie w ich intencjach.

                W sobotę przypada uroczystość św. Jana Kantego, głównego patrona Archidiecezji Krakowskiej, miasta Krakowa oraz profesorów. Msze św. w Kolegiacie św. Anny będą o godz. 7.00, 13.00, 17.00 i o 19.30. Msza św. o godz. 7.00 będzie z udziałem SS. Felicjanek i innych sióstr z parafii.

                W sobotę odbędzie się pielgrzymka Duszpasterstwa Trzeźwości do Kalwarii Zebrzydowskiej.

                W przyszłą niedzielę o godz. 19.30 w naszym kościele będzie Msza św. dla lekarzy z okazji przypadającego w tym tygodniu święta św. Łukasza Ewangelisty, patrona lekarzy i wszystkich pracowników służby zdrowia. Pamiętamy o modlitwie w ich intencjach. Także w przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Misyjny.