SPOTKANIE – CZUWANIE

W dniach 28 i 29 kwietnia 2018r. Siostry Felicjanki (od ślubów wieczystych do 30 roku życia zakonnego) miały swoje spotkanie formacyjne w klasztorze przy ul. Smoleńsk 6 w Krakowie. Rozpoczęła go ciekawa konferencja s. Adelajdy o Liturgicznej Modlitwie Dnia, czyli o BREWIARZU.

 

Po południu udałyśmy się do TYŃCA, gdzie zwiedzałyśmy OPACTWO BENEDYKTYNÓW, a następnie uczestniczyłyśmy w Nieszporach i Mszy Świętej z wiernymi i benedyktynami zgromadzonymi na wieczornej modlitwie.

Kolejnym etapem naszego spotkania było  XV  OGÓLNOPOLSKIE  NOCNE  CZUWANIE  W  INTENCJI  POWOŁAŃ  I  POWOŁANYCH  w  Kalwarii Zebrzydowskiej.

Program czuwania obejmował między innymi: Różaniec, Apel Maryjny, świadectwa osób konsekrowanych „Duch Święty umocnił mnie w miłości”, Adoracja Obrazu Matki Bożej Bolesnej, Adoracja Najświętszego Sakramentu i Eucharystia, której przewodniczył Ks. Bp Antoni Długosz.

 Rano w niedzielę wielbiłyśmy Boga podczas Jutrzni i Mszy św. w naszym chórze zakonnym,

a wspólną modlitwą przed krucyfiksem (przed którym modliła się także nasza Założycielka), dziękowałyśmy za nasze powołanie i za czas 25 lat od BEATYFIKACJI  naszej  MATKI  MARII  ANGELI  TRUSZKOWSKIEJ.


Kilka zdjęć z tego  SPOTKANIA  [WEJDŹ]