Trójstyk

W dniach 20-22 sierpnia 2015r. w JAWORZYNCE  ZAPASIEKACH odbywało się wakacyjne spotkanie młodzieży „ARKI  MŁODYCH” z Polski, Czech i Słowacji. 45

 Prowadzili je: s.M.Teresa Biłyk, ks. Paweł Kukioła, ks. Zdeno Pupik (Słowak) oraz moderatorzy: Magdalena Hutyra i Damian Ślusarczyk, który z s.M.Katarzyną Wójcik pełnili rolę animatorów muzycznych. Od strony zaplecza kuchennego wyśmienicie dbała o nas p. Katarzyna Rus.

 Pierwszego dnia przed południem zwiedzaliśmy Leśny 21Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Istebnej, a po obiedzie wyruszyliśmy na Słowację i w miejscowości SKALITE uczestniczyliśmy w Eucharystii.

W piątkowe przedpołudnie Magdalena prowadziła warsztaty „LAUDATO SII” pobudzające uczestników do dziękczynienia Panu Bogu za dzieło stworzenia. Po południu pielgrzymowaliśmy do czeskiej HRĆAVY, gdzie dołączył do nas ojciec franciszkanin Symplicjusz, by w tamtejszym drewnianym kościółku wraz z ks. Pawłem odprawić Mszę Świętą.

Ostatniego dnia o godz. 10.00 na polanie tzw. TRÓJSTYK-u uczestniczyliśmy w uroczystej Eucharystii Trzech Narodów. Celebrowali Ją biskupi i kapłani z przygranicznych diecezji Polski, Czech i Słowacji.

„Deo Gratias”        s.M.Katarzyna


Zapraszamy również do obejrzenia galerii zdjęć z tego spotkania.  [WEJDŹ]