150 LAT NOWICJATU W KRAKOWIE

DSC_0192-min

 

150 LAT NOWICJATU W KRAKOWIE

15.12.2016

 


15 grudzień 2016- tego dnia świętowałyśmy 150 lat istnienia nowicjatu sióstr felicjanek w Krakowie. Nowicjat to podstawowy etap formacji, w czasie którego siostry przygotowują się do złożenia ślubów zakonnych poprzez modlitwę, życie we wspólnocie, lekcje, pracę. A oto co o czasie nowicjatu mówią nasze nowicjuszki:

” Nowicjat jest dla mnie czasem obfitym w łaski, czasem wyjścia na pustynię. Jak niegdyś Bóg doświadczał swój lud wędrujący przez pustynię do Ziemi Obiecanej, tak teraz próbuje i wychowuje moje serce, by coraz pełniej kochało. Nowicjat to czas, w którym odkrywam siebie, definiuję siebie na nowo po to, by prawdziwą siebie złożyć Bogu w ofierze poprzez śluby zakonne.”-  s.M. Lilianna.

” Nowicjat jest dla mnie czasem oczekiwania. Radosnego oczekiwania niczym adwent. Czekam na upragniony dzień ślubów, który będzie dokładnie za 609 dni. Wiem, że to niezwykła łaska, dlatego staram się każdy dzień dobrze przeżyć. Adwent kończy się Bożym Narodzeniem, a nowicjat ślubami. W jednym i drugim przypadku Bóg chce się na nowo narodzić w moim życiu, abym stając się nowym człowiekiem mogła pełnić Jego wolę i wychwalać dobroć Boga.”- s. M. Judyta.

” Nowicjat jest dla mnie czasem pustyni, w którym prowadzona przez Ducha mam odejść od świata, aby spotkać się z Ojcem w modlitwie, Słowie, wydarzeniach codzienności oraz w siostrach, które postawił na mojej drodze. Jest to również czas „świętej wojny” z grzechem, z tym, co nie było budowane na Bogu. W tym czasie pragnę przygotować się na to, co On dla mnie jako felicjanki przygotował.”- s. M. Sara.